Aktualności

Data dodania: 26 kwietnia 2018
INDUSTRIADA 2018: Rozruch Maszyn i Finał

Nocne zwiedzanie trasą VIP, spacer, spektakl, dwa filmy, trzy instalacje, Wilki, Paulina Przybysz i Brodka – rozruch maszyn przed INDUSTRIADĄ jest jak sam festiwal, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Finał INDUSTRIADY, po raz pierwszy organizowany poza aglomeracją, też zapowiada się imponująco.

Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w 44 obiektach w 25 miastach. Organizacja tak dużego wydarzenia jest możliwa, ponieważ Samorząd Województwa Śląskiego od lat inwestuje w rozwój infrastruktury obiektów poprzemysłowych i w upowszechnianie tego wyróżniającego region dziedzictwa.

W tym roku INDUSTRIADA przypomina mniej znane, kobiece oblicze przemysłu. Festiwal osiągnie pełną moc w sobotę 9 czerwca, ale dzień wcześniej, w ośmiu zabytkach, odbędzie się piątkowy rozruch maszyn. To cykl wydarzeń, który powstał na prośbę tych uczestników święta Szlaku, dla których jeden dzień to za mało. Do nocnego świętowania zapraszają zabytki w Bytomiu, Chorzowie, Cieszynie, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, Łaziskach Górnych i Zabrzu.