Aktualności

Data dodania: 16 maja 2017
Industriada na Nocy Muzeów w Krakowie

INDUSTRIADA ponownie zawita do Krakowa. Podczas Nocy Muzeów zapraszamy Was do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie w przestrzeni zaaranżowanej przez katowicką pracownię bro.Kat, będziecie mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tegorocznej INDUSTRIADY oraz samego Szlaku.

INDUSTRIADA przebiegać będzie w tym roku w wyjątkowym rytmie nadanym przez maszyny. Maszyny, dzięki którym przez lata powstawały i rozrastały się miasta, przybywało mieszkańców, chłopi stawali się wykwalifikowanymi robotnikami, a dobra niegdyś luksusowe, jak czysta woda w kranie, elektryczność czy transport zbiorowy, stawały się bardziej dostępne. Chociaż w wielu przypadkach wielkie zakłady przemysłowe są już zamknięte, po czasach prosperity pozostały cudowne, postindustrialne obiekty o niezwykłej architekturze i majestatycznie trzeszczące maszyny. INDUSTRIADA – czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki – spowoduje, że po raz kolejny wyłonią się z ciemności, zagrzmią i zadudnią raz jeszcze, zaturkoczą, zastukają i zadrgają. Nadstawcie uszu!

Dla uczestników akcji promocyjnej przygotowano 5 stref: będą mogli skorzystać z punktu informacji o INDUSTRIADZIE i Szlaku Zabytków Techniki, w czytelni zapoznać się unikatowymi wydawnictwami, stworzyć industriadowe przypinki i worki oraz odpocząć w strefie relaksu. Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych: dzieci zaproszone zostaną do pokolorowania wielkiej mapy województwa śląskiego z obiektami Szlaku. Działania przeprowadzi wojewódzka samorządowa instytucja kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Prezentacja INDUSTRIADY w Muzeum Lotnictwa w Krakowie przybliży historię tego jednego z największych festiwali kultury dziedzictwa przemysłowego w Europie.

Do zobaczenia!

Dołącz do wydarzenia na FB!

Strona Muzeum Lotnictwa Polskiego