INDUsklep

Z miłości do przemysłowych historii i dumy z wyjątkowego organizmu, jakim jest Szlak Zabytków Techniki powstała specjalna linia produktów inspirowanych industrialnymi obiektami i ich losami. Każdy INDUfan może z oferty sklepu wybrać wyjątkowe, starannie zaprojektowane i wykonane przedmioty.

 

 

"Przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego"

Oddajemy w ręce fanów industrialu najnowsze wydanie Przewodnika po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. To kompendium wiedzy o 42 obiektach dawnego przemysłu z 26 miejscowości naszego regionu. Kieszonkowe wydawnictwo idealnie sprawdzi się w czasie wycieczek i pozwoli na odkrycie fascynujących historii związanych z rewolucją przemysłową. To już trzecie, uzupełnione wydanie przewodnika. Każdy obiekt Szlaku jest w nim szczegółowo opisany, a szybsze przyswajanie informacji zapewniają infografiki, które wskazują na warte zapamiętania informacje i historyczne postaci. Przewodnik wydany został przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.Przewodnik będzie również możliwy do kupienia w wybranych obiektach Szlaku.

Cena: 7 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

„Joanna i spółka” to komiks, do stworzenia którego zaproszeni zostali rysownicy i scenarzyści z województwa śląskiego: Daniel Gizicki, Marta Szudyga, Tomasz Kontny, Katarzyna Klas, Krzysztof Budziejewski, Artur Chochowski oraz Mikołaj Ratka, który pełnił rolę redaktora naczelnego publikacji.
Komiks to zabawa konwencjami, interpretacja ludowych mitologii oraz motywu walki dobra i zła. Na całość składa się 5 opowieści narysowanych różną techniką i w różnej stylistce. Całość tworzy uniwersalną opowieść o lokalnych bohaterach, ale przede wszystkim o Joannie Gryzik – najbogatszej czterolatce w Europie, śląskim Kopciuszku, matce śląskiego przemysłu. Na kartach pojawiają się prawdziwe miejsca i obiekty (Mała Ruda, Orzegów, Szombierki), które mogą stać się przewodnikiem po alternatywnej rzeczywistości, z którymi czytelnik może sam odkrywać nieznane historie.
Dane bibliograficzne: Joanna i spółka. Wyd. I. Katowice, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, 2018. ISBN 978-83-948401-8-1. Oprawa miękka. Cena: 19 zł.      PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

“Rasa. Pieśni antracytu” CD/DVD

Digipack z rejestracją finałowego widowiska INDUSTRIADY 2016 - “Rasa. Pieśni antracytu”. Na wydawnictwo składa się płyta CD z warstwą muzyczną spektaklu oraz płyta DVD z nagraniem całości przedsięwzięcia. Utwory prezentowane w czasie widowiska dotykały tematu górnictwa i wspólnoty górników – trudu ich pracy i specyfiki społeczności. Koncert tworzyły lokalne pieśni tradycyjne i melodie z Wysp Brytyjskich, Stanów Zjednoczonych i Polski. Nowe aranżacje i przejmujące wykonanie nadały znanym wersom nowego wymiaru. Precyzyjny montaż dźwięku i obrazu i skrupulatny mastering sprawiły, iż zarejestrowane widowisko utrzymuje klimat oryginału.

Cena: 40 zł     PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

 

Przemysłowy Magnat       

Ekonomiczna gra planszowa – oparta na znanych od dziesiątek lat zasadach – wyróżnia się kontekstem lokalnym i szlakową oprawą graficzną. „Magnat” pozwala przenieść się w czasy, w których przemysłowe serce zaczęło bić mocnym rytmem. Poruszając się po planszy i obracając industrialnymi nieruchomościami wchodzimy w rolę dawnych przemysłowców, a przy okazji poznajemy przemysłowe dziedzictwo województwa śląskiego oraz Szlak Zabytków Techniki.

Cena: 119 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU     UWAGA!: NAKŁAD WYCZERPANY, GRY SZUKAJ W NASZYCH STACJONARNYCH PUNKTACH SPRZEDAŻY!

 

 

Torba Szlaku

Torba na ramię w pomarańczowym, szlakowym kolorze. Może służyć jako torba na zakupy, na co dzień, na wycieczkę, do pracy czy szkoły. Na pewno przyda się na INDUSTRIADĘ. Wzór to symbole wybranych obiektów szlaku. Dla każdego komu bliska jest nasza przemysłowa spuścizna. Pojemna i stylowa, wytrzymała, wykonana z bawełnianej tkaniny. Wymiary torby to 37 na 45 cm.

Cena: 39 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU  UWAGA!: NAKŁAD WYCZERPANY, TORBY SZUKAJ W NASZYCH STACJONARNYCH PUNKTACH SPRZEDAŻY!

 

Plecak Szlaku

Bawełniany, pomarańczowy plecak z szelkami w postaci sznurka. Uniwersalny, idealny do codziennego użytku. Doskonały na wycieczki, jak i cały dzień na INDUSTRIADZIE. Materiał plecaka zdobi biały nadruk z piktogramami symbolizującymi wybrane obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Wymiary plecaka to 36 na 42 cm.

Cena: 49 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

 

INDUtatuaże

Zestaw zmywalnych INDUtatuaży. Wzory to industrialne ikonki, kojarzące się z obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Obowiązkowy dla największych fanów industrialu. INDUtatuaż gwarantuje aplauz wśród publiczności INDUSTRIADY. Tatuaże są ekologiczne i nie wywołują reakcji alergicznej. Wymiary kompletu tatuaży to 19 na 14,7 cm.

Cena: 9 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

 

Broszka Szlaku      wyprzedane

Elegancka broszka z logo Szlaku Zabytków Techniki. Ręcznie wykonana przez SAFFĘ, czyli Martę Szafraniec na specjalne zamówienie. Dostępne w dwóch kolorach - srebrnym i pomarańczowym. Broszki wykonane są z posrebrzonego mosiądzu. Pomarańczowe są dodatkowo malowane galwanicznie. Minimalistyczna, dostojna i gustowna. W komplecie z opakowaniem w formie pudełka.

Cena: 59 zł    PRZEJDŹ DO SKLEPU   UWAGA!: NAKŁAD WYCZERPANY. SZUKAJ W NASZYCH STACJONARNYCH PUNKTACH SPRZEDAŻY!

 

 

Koszulka Szlaku - damska

Dzięki współpracy z marką Gryfnie, która od lat promuje śląską godkę i lokalną tradycję udało się stworzyć wzór koszulki inspirowanej obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Koszulki dostępne są we wszystkich rozmiarach, w wersji dla Pań i Panów. Nadruk metodą sitodruku został naniesiony na wytrzymałym, bawełnianym materiale.

Cena: 39 zł      PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

 

Koszulka Szlaku - męska

Dzięki współpracy z marką Gryfnie, która od lat promuje śląską godkę i lokalną tradycję udało się stworzyć wzór koszulki inspirowanej obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Koszulki dostępne są we wszystkich rozmiarach, w wersji dla Pań i Panów. Nadruk metodą sitodruku został naniesiony na wytrzymałym, bawełnianym materiale.

Cena: 39 zł      PRZEJDŹ DO SKLEPU 

 

 

Za pomysł i przygotowanie produktów odpowiadają instytucje kultury prowadzone przez samorząd Województwa Śląskiego – Ars Cameralis Silesiae Superioris i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. W ofercie znalazły się również propozycje komercyjnych podmiotów , wyłonionych w drodze konkursu, które także zainspirowała przemysłowa historia regionu.