„Przemysłowy Magnat” to ekonomiczna gra planszowa – oparta na znanych od dziesiątek lat zasadach – wyróżniająca się kontekstem lokalnym i rewelacyjną oprawą graficzną. „Magnat” pozwala przenieść się w czasy, w których zaczęło bić przemysłowe serce Polski. Poruszając się po planszy i obracając industrialnymi nieruchomościami wchodzimy w rolę dawnych przemysłowców – twórców i uczestników gospodarczej prosperity ziem tworzących dziś województwo śląskie. A przy okazji poznajemy przemysłowe dziedzictwo tego regionu oraz Szlak Zabytków Techniki prezentujący najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty przemysłowe województwa śląskiego.
Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku powyżej 8 lat.
Oddajemy w ręce fanów industrialu najnowsze wydanie Przewodnika po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. To kompendium wiedzy o 42 obiektach dawnego przemysłu z 26 miejscowości naszego regionu. Kieszonkowe wydawnictwo idealnie sprawdzi się w czasie wycieczek i pozwoli na odkrycie fascynujących historii związanych z rewolucją przemysłową. To już trzecie, uzupełnione wydanie przewodnika. Każdy obiekt Szlaku jest w nim szczegółowo opisany, a szybsze przyswajanie informacji zapewniają infografiki, które wskazują na warte zapamiętania informacje i historyczne postaci. Przewodnik wydany został przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Przewodnik będzie również możliwy do kupienia w wybranych obiektach Szlaku.
Komiks, do stworzenia którego zaproszeni zostali rysownicy i scenarzyści z województwa śląskiego: Daniel Gizicki, Marta Szudyga, Tomasz Kontny, Katarzyna Klas, Krzysztof Budziejewski, Artur Chochowski oraz Mikołaj Ratka, który pełnił rolę redaktora naczelnego publikacji. Komiks to zabawa konwencjami, interpretacja ludowych mitologii oraz motywu walki dobra i zła. Na całość składa się 5 opowieści narysowanych różną techniką i w różnej stylistce. Całość tworzy uniwersalną opowieść o lokalnych bohaterach, ale przede wszystkim o Joannie Gryzik – najbogatszej czterolatce w Europie, śląskim Kopciuszku, matce śląskiego przemysłu. Na kartach pojawiają się prawdziwe miejsca i obiekty (Mała Ruda, Orzegów, Szombierki), które mogą stać się przewodnikiem po alternatywnej rzeczywistości, z którymi czytelnik może sam odkrywać nieznane historie.
Dane bibliograficzne: Joanna i spółka. Wyd. I. Katowice, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, 2018. ISBN 978-83-948401-8-1. Oprawa miękka.
Digipack z rejestracją finałowego widowiska INDUSTRIADY 2016 – “Rasa. Pieśni antracytu”. Na wydawnictwo składa się płyta CD z warstwą muzyczną spektaklu oraz płyta DVD z nagraniem całości przedsięwzięcia. Utwory prezentowane w czasie widowiska dotykały tematu górnictwa i wspólnoty górników – trudu ich pracy i specyfiki społeczności. Koncert tworzyły lokalne pieśni tradycyjne i melodie z Wysp Brytyjskich, Stanów Zjednoczonych i Polski. Nowe aranżacje i przejmujące wykonanie nadały znanym wersom nowego wymiaru. Precyzyjny montaż dźwięku i obrazu i skrupulatny mastering sprawiły, iż zarejestrowane widowisko utrzymuje klimat oryginału.
Bawełniany, pomarańczowy plecak z szelkami w postaci sznurka. Uniwersalny, idealny do codziennego użytku. Doskonały na wycieczki, jak i cały dzień na INDUSTRIADZIE. Materiał plecaka zdobi biały nadruk z piktogramami symbolizującymi wybrane obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Wymiary plecaka to 36 na 42 cm.
Torba na ramię w pomarańczowym, szlakowym kolorze. Może służyć jako torba na zakupy, na co dzień, na wycieczkę, do pracy czy szkoły. Na pewno przyda się na INDUSTRIADĘ. Wzór to symbole wybranych obiektów szlaku. Dla każdego komu bliska jest nasza przemysłowa spuścizna. Pojemna i stylowa, wytrzymała, wykonana z bawełnianej tkaniny. Wymiary torby to 37 na 45 cm.
Zestaw zmywalnych INDUtatuaży. Wzory to industrialne ikonki, kojarzące się z obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Obowiązkowy dla największych fanów industrialu. INDUtatuaż gwarantuje aplauz wśród publiczności INDUSTRIADY. Tatuaże są ekologiczne i nie wywołują reakcji alergicznej. Wymiary kompletu tatuaży to 19 na 14,7 cm.
Dzięki współpracy z marką Gryfnie, która od lat promuje śląską godkę i lokalną tradycję udało się stworzyć wzór koszulki inspirowanej obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Koszulki dostępne są we wszystkich rozmiarach, w wersji dla Pań i Panów. Nadruk metodą sitodruku został naniesiony na wytrzymałym, bawełnianym materiale.
Dzięki współpracy z marką Gryfnie, która od lat promuje śląską godkę i lokalną tradycję udało się stworzyć wzór koszulki inspirowanej obiektami Szlaku Zabytków Techniki. Koszulki dostępne są we wszystkich rozmiarach, w wersji dla Pań i Panów. Nadruk metodą sitodruku został naniesiony na wytrzymałym, bawełnianym materiale.