Naturalnie, że czeka nas moc atrakcji! Pełny program INDUSTRIADY 2020
Po ubiegłorocznych, bardzo hucznych obchodach X edycji INDUSTRIADY, ten rok okazał się jeszcze bardziej wyjątkowy. XI edycja święta Szlaku Zabytków Techniki będzie zdecydowanie inna od poprzednich, jednak emocji również nie zabraknie. Przekonajcie się sami – sprawdźcie program tegorocznej INDUSTRIADY i bądźcie z nami 26 września!
Tradycyjny rozruch i wielki finał w tym roku się nie odbędą. Wynika to z podjętych przez organizatorów działań, mających zapewnić uczestnikom najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas wydarzenia. Nie oznacza to jednak, że na otwarcie i zamknięcie tegorocznej INDUSTRIADY nie planujemy czegoś specjalnego!
Huk, para i… kolorowy dym! Tak rozpocznie się XI święto Szlaku Zabytków Techniki. W Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza, zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa, jedna z najstarszych w całej Europie. W ten symboliczny sposób wprawimy w ruch cały festiwal – oprócz tego, odwiedzający Sztolnię Królowa Luiza zobaczą również spektakl plenerowy „Od rośliny do maszyny”. Tegorocznym motywem przewodnim jest bowiem natura w przemyśle. Obiekty Szlaku przybliżą uczestnikom związek pomiędzy tymi dwoma światami, który sięga początków przemysłowej działalności człowieka.
Święto Szlaku Zabytków Techniki zakończy się w tyskim Browarze Obywatelskim. Odbędzie się tam koncert Marcina Wyrostka & AUKSO oraz multimedialny pokaz mappingu. Podczas XI edycji, w Tychach nastąpi również oficjalna inauguracja Galerii Stara Warzelnia.
Co jeszcze znajdziecie w programie? 10 HITÓW INDUSTRIADY, 20 specjalnie przygotowanych na święto tras zwiedzania fabularyzowanego, 56 atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz 43 atrakcje dla pasjonatów techniki. A to nie wszystko – bo łącznie przygotowaliśmy dla Was 301 różnych wydarzeń!
Jak co roku, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską zapewni Zarząd Transportu Metropolitalnego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Koleje Śląskie. 26 września, dzięki specjalnym kuponom (w przypadku ZTM) oraz puli darmowych biletów (Koleje Śląskie), fani INDUSTRIADY będą mogli z łatwością dotrzeć do zabytkowych obiektów Szlaku. Szczegółowe informacje na temat transportu można znaleźć na stronie industriada.pl, w zakładce “Transport”.
Zapraszamy na wyjątkową, bo jesienną edycję święta Szlaku Zabytków Techniki. Być może podczas tegorocznej edycji nie uda nam się spotkać w tak dużym gronie, jak to bywało w poprzednich latach, ale jedno jest pewne – industrialne serce Śląska bije naturalnym rytmem!